Sestavine:
Sestavine za kolačke:
2 jajci
60 gramov sladkorja
1 žlica Dr. Oetker vanilin sladkorja
ščepec soli
200 gramov moke
60 ml rastlinskega olja
150 ml mleka
1/2 vrečke Dr. Oetker pecilnega praška
12 čajnih žlička jagodne ali druge marmelade
Sestavine za kremo:
500 ml sladke smetane
2 žlici Dr. Oetker sladkorja v prahu
1 vrečka Dr. Oetker želatine fix
Dodatne sestavine:
Dr.Oetker tekoče rdeče in zeleno barvilo
Dr.Oetker okraski
sladkorne učke
Postopek:
NatisniNajprej pripravimo kremo. Smetano stepamo do čvrstega. Takšni vmešamo želatino fix. Mešamo 30 sekund, nato pa vmešamo še sladkor. Kremo položimo v hladilnik za čas priprave kolačkov.
Izmerimo olje in mleko. V posodi zmešamo moko s pecilnim praškom. Jajci, skupaj s sladkorjema in soljo stepamo da zmes podvoji prostornino. Takrat izmenično dodajamo izmerjene tekoče sestavine in suhe.
Slabo žlico zmesi dodamo v papirnate košarice, nato dodam čajno žličko marmelade in pokrijemo z zmesjo. Pečemo v segreti pečici, na zgornji tretjini, na 180 stopinjah 17-18 minut oziroma dokler zobotrebec ne pride ven čist. Kolačke ohladimo.
V polovico kreme vmešamo zeleno barvo – do željenega odtenka. Drugo polovico kreme razdelimo na tretjine. V eno tretjino vmešamo rdečo jedilno barvo do željenega odtenka.
Nabrizgamo in okrasimo, da dosežemo vizual kot ga vidite na slikah.